Porovnanie vybratých VPS hostingov

Porovnanie vybratých VPS hostingov 20. 5. 2020 | Porovnanie vybratých VPS hostingov v EU V priebehu niekoľkých tyždňov (apríl - máj 2020) som porovnával viaceré alternatívy VPS hostingov (virtual private server ) tak na Slovensku, ako aj v okolitých štátoch. Napriek tomu, že som preferoval zotrvať u slovenského providera, .. Čítať ďalej »

Zistenie počtu pracovných dní a sviatkov v mesiaci

Zistenie počtu pracovných dní a sviatkov v mesiaci 29. 11. 2019 | Fond pracovného času v mesiaci - výpočet v PHP Jednoduchá utilita počítajúca počet pracovných dní v mesiaci na Slovensku. Použitá napr. na mzdovej kalkulačke. Úpravou zoznamu sviatkov v premennej $holidays možno použiť pre ďalšie krajiny. Napr. v Českej republike nie je sviatkom .. Čítať ďalej »

To change or not to change passwords

To change or not to change passwords 18. 7. 2018 | To change or not to change passwords A lot discussion has been taken recently regarding whether it is wise or not to enforce company security policy by enforcing regular password rotation - meaning forcing employees to change password e.g. every .. Čítať ďalej »

Update CentOS 7 to PHP 7 via Remi repos

Update CentOS 7 to PHP 7 via Remi repos 18. 12. 2015 | Update Centos 7 to PHP 7 via Remi repos On 03.12.2015 has been released PHP 7.0 with great performance & feature improvements. Since I have a couple of applications running on PHP 5.5 branch with quite complicate environment settings I was wondering .. Čítať ďalej »

Charaktery v korona divadle

Charaktery v korona divadle 15. 1. 2021 | Charaktery v korona divadle (z angl. characters = postavy, slovná hračka) Vírusová pandémia je dobrou príležitosťou pre mladšiu generáciu porozumieť, ako sa žilo za komunizmu. Mnohí z mladej generácie tomu totiž nerozumejú, prirodzene, lebo nemali odkiaľ získať skúsenosť. Je tu však zopár .. Čítať ďalej »

Najväčšie výzvy pre ľudstvo

Najväčšie výzvy pre ľudstvo 2. 11. 2014 | Najväčšie výzvy pre ľudstvo Či sa nám to páči, alebo nie, je ľudstvo a Zemeguľa stále len nepatrným zrnkom prachu v vesmíre ovládanom zatiaľ nepoznamými silami. Kedykoľvek nás môže z povrchu zotrieť zablúdená planétka, prebudenie geoseizmických síl, porušenie krehkej rovnováhy v .. Čítať ďalej »

Voda ako obchodná komodita

Voda ako obchodná komodita 2. 8. 2014 | Voda ako obchodná komodita Nedávno prebehla médiami správa o snahe skomercionalizovať voľne dostupné zdroje pitnej vody a využiť ich na komerčný predaj do zahraničia. Vzniklo množstvo pomerne búrlivých reakcií s prevažujúcimi zamietavými postojmi k uvedenému úmyslu. Obavy spoločnosti o obmedzenie prístupu k .. Čítať ďalej »

API JUSTICE.CZ - Parser obchodního rejstříku

API JUSTICE.CZ - Parser obchodního rejstříku 5. 12. 2019 | API JUSTICE.CZ - parser obchodního rejstříku České republiky Parser pre vyhľadávanie základných údajov o českých obchodných spoločnostiach a podnikateľoch - názov subjektu, IČO a adresa. Na rozdiel od ARES sú odpovede rýchlejšie a umožňujú aj čiastkové vyhľadanie podľa mena (názvu) subjektu .. Čítať ďalej »

Máte otázku?

Synet.sk

Profesionálna tvorba webových aplikácií a riešení na mieru. Konzultačné služby.

Demo

Kontakt


https://synet.sk