Vzorec úspechu

Vzorec úspechu Dec 30, 2023 | Vzorec úspechu Ale áno, existuje. Dokonca sa dá matematicky aplikovať na veľké i čiastkové ciele. Vymyslel som ho jedného príliš včasného rána, keď sa mozog nechcel vypnúť a predošlý večer som zjedol plný tanier fazule. Tu je: U = ( IQ x EQ x .. Read more »

Linux bash script recipes

Linux bash script recipes Sep 19, 2022 | Shell script recipes This is a small collection of useful bash scripts for linux administrators. Tested on CentOS 8 though should work on most of linux distributions. Environment setup assumes nginx, php-fpm, mariadb (or mysql) and optionally Elasticsearch. Database backup .. Read more »

Generátor rodného čísla

Generátor rodného čísla Nov 21, 2021 | Generátor rodných čísel pre SR a ČR Pre vytvorenie náhodného rodného čísla kliknite na tlačidlo "Vygenerovať rodné číslo", prípadne nastavte jeho parametre. Dátum narodenia: Deň narodenia - zadajte konkrétny deň napr. 5 alebo rozsah, napr. .. Read more »

Porovnanie vybratých VPS hostingov

Porovnanie vybratých VPS hostingov May 20, 2020 | Porovnanie vybratých VPS hostingov v EU V priebehu niekoľkých tyždňov (apríl - máj 2020) som porovnával viaceré alternatívy VPS hostingov (virtual private server ) tak na Slovensku, ako aj v okolitých štátoch. Napriek tomu, že som preferoval zotrvať u slovenského providera, .. Read more »

Zistenie počtu pracovných dní a sviatkov v mesiaci

Zistenie počtu pracovných dní a sviatkov v mesiaci Nov 29, 2019 | Fond pracovného času v mesiaci - výpočet v PHP Jednoduchá utilita počítajúca počet pracovných dní v mesiaci na Slovensku. Použitá napr. na mzdovej kalkulačke. Úpravou zoznamu sviatkov v premennej $holidays možno použiť pre ďalšie krajiny. Napr. v Českej republike nie je sviatkom .. Read more »

To change or not to change passwords

To change or not to change passwords Jul 18, 2018 | To change or not to change passwords A lot discussion has been taken recently regarding whether it is wise or not to enforce company security policy by enforcing regular password rotation - meaning forcing employees to change password e.g. every .. Read more »

Update CentOS 7 to PHP 7 via Remi repos

Update CentOS 7 to PHP 7 via Remi repos Dec 18, 2015 | Update Centos 7 to PHP 7 via Remi repos On 03.12.2015 has been released PHP 7.0 with great performance & feature improvements. Since I have a couple of applications running on PHP 5.5 branch with quite complicate environment settings I was wondering .. Read more »

Môj prvý blog alebo pojednanie o vlajke Zemegule

Môj prvý blog alebo pojednanie o vlajke Zemegule Aug 6, 2023 | Môj prvý blog alebo pojednanie o vlajke Zemegule [13.6.2002] No, takže nastal onen pamätihodný okamžik, ktorý nikomu asi neutkvie v pamäti, dokonca ani mne nie:-) Totiž, okamih môjho prvého blogu. O čom by mal byť? Nechce sa mi písať o .. Read more »

Got a question?

Synet.sk

Professional development of web applications and custom solutions. Consultancy services.

Demo

Contact


https://synet.sk